Кина Удирање алуминиум рамка производители и добавувачи | DSH

Удирање алуминиумска рамка

Краток опис:

Бренд: ОЕМ производи потекло: Кина Време на испорака: 5-15 дена снабдување капацитет: 1-10000 парчиња Име: Алуминиумска рамка 1. Материјал: Ал 2. Обработка: фрезови - Milling- Жица EDM - мелење - КК 3. Толеранции: 0 ~ -0.02mm третман 4. Површина: Светла треска 5. Карактеристики: површина грубост, полирање, деформација 6. Главни функции: држач рамка на телефон тела 7. датум на испорака: 15 дена 8. Држава: Кина 9. Пакување: Пластични Foam- картон 10. С ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • детали за производот

  Тагови производ

  Бренд: ОЕМ
  производи потекло: Кина
  Време на испорака: 5-15 дена
  снабдување капацитет: 1-10000 компјутери

  Име : Алуминиумска рамка

  1.     Материјал : Ал

  2.      Обработка : фрезови - Milling- Жица EDM - мелење - КК

  3.      Толеранции : 0 ~ -0.02mm

  4.      Површинска обработка : Светлата треска

  5.     Карактеристики : површина грубост, полирање, деформација

  6.     Основната функција : држач рамка на телефон тела

  7.     датум на испорака : 15 дена

  8.     Држава: Кина

  9.     Пакување : пластична пена-картон

  10.   Испорака: Експрес, од страна на DHL

  11.  плаќање : / T, 50% депозит, 50% по испорака во рок од 30 дена.

  12.  По-продажба на услуги: претставките - Применета - Дискутирање програма - ПОПРАВКА / Recall / Повторно производи / компензација - Завршени

  13.  Примероци: исплата.

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Онлајн Chat!